Projekt wnętrz – po co i dla kogo jest wykonywany.

Projekt wnętrz istotny będzie dla każdego kto remontując mieszkanie, dom pragnie mieć funkcjonalną, ergonomicznie rozplanowaną przestrzeń. Standardem dziś stało się już projektowanie wnętrz. Kiedy urządzamy dom czy mieszkanie chcemy by było stylowe. Meblościanka a na przeciwko niej nowoczesna kanapa a przy nim stolik z promocji z innej parafii to już przeszłość Dziś chcemy by wszystko było spójne, ciekawe, modnie zaaranżowane nawet jeśli nie mamy na to wielkich środków. Priorytetem stało się dla nas funkcjonalne i stylowe wnętrze bez względu na to czy jest małe czy o dużym metrażu. Aby mieć dobrze zaprojektowane wnętrze musimy mieć jasno sprecyzowane oczekiwania, potrzeby i możliwości finansowe. Mieszkanie musi odzwierciedlać nasz styl życia, ma być dopasowane do naszej rodziny. Dziś by skorzystać z usług projektanta wnętrz mamy wiele możliwości. Możemy to zrobić stacjonarnie bądź zdalnie czyli przez internet korzystając z usługi projektowanie wnętrz online. Jak to się wtedy odbywa? Zakupujemy projekt, wysyłamy odręcznie sporządzony rysunek z naniesionymi wymiarami bądź rzut budowlany oraz spis naszych preferencji, potrzeb oczekiwań. Wskazujemy budżet na jaki możemy sobie pozwolić. Na tej podstawie projektanci wykonują dla nas projekt który powstaje niejako z naszym udziałem. Na koniec po zaakceptowaniu wizualizacji  otrzymamy spis materiałów jakie zostały użyte w projekcie, zostają nam wskazane sklepy w jakich je zakupimy. Oszczędzamy więc i czas i pieniądze ponieważ jest to usługa stosunkowo tańsza. Kiedy kupujemy nowe mieszkanie lub dom  obojętnie czy w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego  będziemy potrzebować projekt mieszkania  w przypadku jeśli decydujemy się na remont całej powierzchni lub projekt pojedynczych pomieszczeń. Przykładowo możemy zamówić projekt wnętrz kuchni, salonu, przedpokoju, sypialni, pokoju dziecięcego czy łazienki.

Projekt wnętrz –  czym jest i co zawiera

Projekt wnętrz wykonywany w specjalistycznym programie przez profesjonalistę – projektanta wnętrz jest pełną aranżacją wnętrza. Zarówno przedstawia jego układ funkcjonalny jak i wystrój. Projekty wnętrz powstają na podstawie wymiarów, rzutu budowlanego oraz sprecyzowanych oczekiwań i potrzeb klienta. W swojej usłudze taką aranżacje wnętrz wykonujemy się pod indywidualne zamówienie, według określonych możliwości finansowych i pod obrany styl.

Każdy styl wyznacza swoje zasady wystroju, których urządzając wnętrze należy się trzymać. Pod obrany styl  dobieramy poszczególne elementy, dodatki i kolory 

Projekt wnętrz

Style w aranżacji wnętrz

Stylami na jakie najchętniej decydujemy się w aranżacji wnętrz obecnie są : styl nowoczesny, styl skandynawski oraz styl klasyczny.

Styl skandynawski cieszy się coraz większą popularnością. Wybieramy go ze względu na jego funkcjonalność, prostotę. Sprawdza się zarówno w dużych domach jak i niewielkich mieszkaniach. W stylu skandynawskim stawia się na naturalność. Przewodnimi barwami są biel i szarość w połączeniu z drewnem.  Naszą co raz większą aprobatę zyskuje również styl nowoczesny którego główną zasada jest ” mniej znaczy więcej”. Tu również najważniejszym wyznacznikiem jest funkcjonalność oraz przestrzeń. Dla niektórych jest zbyt surowy i zimny w przeciwności do stylu klasycznego który cieszy się również popularnością. Jego niewątpliwą zaleta jest to , że nie poddaje się modzie, jest ponadczasowy. Wnętrze w stylu klasycznym jest ciepłe, eleganckie. Wydaje się sprawiać wrażenie luksusowego. Oczywiście nie brakuje osób które decydują się na inne style jak styl glamour czy industrailny bądź rustykalny.

Dom byśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo powinien być urządzony pod nasz gust, zgodnie z naszym stylem życia i estetyką. Tylko wtedy na prawdę będziemy zadowoleni z efektów przeprowadzonej aranżacji. Obierając styl w jakim chcemy urządzić nasze wnętrza decydujmy się więc na takie , które nam odpowiadają  niekoniecznie będące obecnie obowiązującym trendem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:

Subscribe!